Buguri/Backdoor Hapiness

Totalitatea subiectelor care nu respectă regulamentul vor fi stocate aici

Topic author
Lucifer
Membru Clever-Host
Membru Clever-Host
Multumiri primite: 1 time
Vârsta: 21

Buguri/Backdoor Hapiness

Mesaj de Lucifer » 15 Iul 2017 23:09

Salutare stiu ca de cand a aparut serverfiles hapiness multi si l-au instalat astazi va voi impartasii cateva backdooruri si buguri care le are svf hapiness in speranta ca voi primii niste thx-uri :))) glm stiu ca nu o sa primesc ca pe unii ii doare mana sa faca una ca asta :D

Bugul 1 : Bugul se desfasoara cam asa , pui o piatra pe arma , apoi pui arma pe tine si folosesti pergament piatra stafie fara sa dai arma jos de pe tine dupa ce piatra de pe arma sau armura a fost scoasa bonusul inca ramane activ ca si cum ai avea piatra pe tine apoi dai arma jos mai bagi o piatra dinou bagi pergament piatra stafie scoti piatra si dinou bonusul se dubleaza si ramane pana la relog /teleport / incearea unui skill activ (ex aura sabiei)

Rezolvare bugul 1:
mergem in

Cod: Selectaţi tot

char_item.cpp sursa game
iar sub linia

if (item2->GetSocketCount() == 0)
                                   return false;
se adauga

if (item2->IsEquipped())
                                return false;
si v-a arata cam asa :
Imagine

dupa cautam

if (item2->GetVnum() >= 28330 && item2->GetVnum()
iar deasupra adaugam

if (item2->IsEquipped())
                                return false;
si v-a arata cam asa

Imagine

Compilam sursa si inlocuim game-ul si cam atat (nu uitati sa faceti backup inainte de orice fisier modificat in caz ca apar unele erori)

Bugul 2: Inelul anti experienta : De fiecare data cand te loghezi sau aproape de fiecare data experienta ti se blocheaza .
Pentru rezolvarea acesteia va rog sa ma contactati pe skype : vladutzvladutz2

Bugul 3 : (Netestat) Am inteles ca daca intrii in party cu 8 sau 9 insi la nemere serverul primeste crash (nu am testat deci nu am nici rezolvarea acesteia , daca cineva gaseste aceasta afirmatie chiar adevarata va rog sa ma contactati si pe mine

Bugul 4 : Bug la sura si razboinic : Acestia pot pune aura pe pumn ceea ce inseamna ca dmg-ul v-a creste foarte mult
rezolvarea o pot da pe skype

Bugul 5 : La unii dar doar la unii acest bug poate aparea in mapa camp cu serpi acolo v-a aparea un caracter de razboinic acesta fiind mob cu hp (1) daca l-ai lovit serverul primeste crash

Rezolvarea Bugului 5 : se poate adauga blocarea mapei printr-un quest care te da afara daca nu ai nivel (EX 999 sau 251)

Bugul 6 : Atunci cand un jucator nou intra pe server v-a scrie foarte ciudat

Imagine

Rezolvarea Bugului 6: intram in winscp/filezila navigam la usr/home/game/share/locale/romania/quest/_info
deschidem fisierul welcome.quest si cautam

|cFF3CB371|h
dupa care il vom sterge si reinstala questul .

Bugul 7 : Costume weapons/Weapon Skin System: Stim ca este dezactivat din sursa, daca il veti activa veti avea niste buguri majore incepand de la picarea serverului care este cel mai rau dar pe langa asta veti avea bug la buffurile de sus din coltul ecranului
bug la cal de fiecare data cand te teleportezi pe cal acesta iti apare ca si fiind mort desii nu este pentru ca vei observa ca il chemi dinou si acesta vine

Rezolvare Bugul 7 : Reinstalarea sistemului

Bugul 8: Shop offline acesta este scos din sursa ( Nu am testat)

Rezolvare Bugul 8: Reinstalarea Sistemului

Bugul 9 : FDWATCH peer null ident 22 23 24 (aceasta eroare o gasim mereu in syserr DB) cand veti avea putin peste 50 de playeri online , aceasta eroare va anunta ca este o greseala la un mob sau un item editat necorespunzator de la aceasta eroare va pica serverul .

Rezolvare bug 9: (LA MINE ESTE IN TESTE SI SE DESCURCA DESTUL DE BINE DUPA 5 ZILE NU AM MAI PRIMIT EROAREA : mergem in winscp/filezila usr/home/game/share/data si facem un backup la folderul monster dupa care il punem pe desktop si apoi il stergem din winscp dupa aceasta vom da un reboot

Poate mai sunt si alte buguri daca imi amintesc mai dau cate un edit si le scriu in speranta ca va voi ajuta si pe voi!

Succes tuturor!

TeoDoR
Administrator
Administrator
Multumiri primite: 2 times

Re: Buguri/Backdoor Hapiness

Mesaj de TeoDoR » 20 Iul 2017 22:28

Verifica inainte ce postezi.

Închis Subiectul anteriorUrmătorul subiect

Înapoi la “Topicuri si mesaje sterse”